Koncerty

Aktuálně nejsou plánovány žádné koncerty
Všechny koncerty

Máte zájem o koncert Unique Orchestra?

Podívejte se na více informací o koncertech nebo kontaktujte Unique Art Agency.

Reference

Ewa Farna

"S Unique Orchestra mám jen dobrou zkušenost, vždy k projektu přistupovali profesionálně a zodpovědně. Mohli jsme se na ně s kapelou vždy spolehnout, a to i při rychloakcích téměř bez zkoušení, kde se projeví jejich profesionalita, zkušenosti a um ovládat výborně své nástroje. Když bude další příležitost, určitě zavolám zrovna Unique Orchestra."

Milan Cais - Tata Bojs

“Od prvního momentu setkání s Unique Orchestra jsem nabyl dojmu, že stojím na pódiu s profesionálním a barevně vyváženým tělesem. Nejen, že působí zvukově kompaktně a lidsky sympaticky, ale Unique Orchestra je také plný instrumentálně velmi dobře vybavených osobností, které umí podpořit detail, aby vynikl celek. A to je v dnešní době vzácné. Byla to s nimi radost!”

Vladimír 518

"Hrát pravidelně s Unique Orchestra pro mě byl obrovskej zážitek, a to lidsky i hudebně. Otřepaná pravda zní, že hudba je univerzální jazyk, ale člověk se o tom opravdu celý život přesvědčuje na vlastní kůži. Toto byl pro mě jeden z těch momentů.”

7krát3

“Tahle parta dokazuje, že orchestr není jen o klasické hudbě. Lidé poslouchají orchestrální hudbu, aby se vrátili do minulosti. Unique Orchestra ale přenesl orchestrální hudbu do současnosti. Jsem rád a bylo mi ctí, že jsem s Unique Orchestra mohl vystupovat.”

DJ Wich

“S Unique Orchestra jsem měl tu čest vystupovat v rámci turné Glorchestra. Skvělí muzikanti a strašně fajn lidi. Až budu příště potřebovat dohrát do svých tracků nějaké nástroje, Unique Orchestra je jasnou volbou.”

Katarzia

“S Unique Orchestra sme strávili jedno leto vďaka projektu Glorchestra, počas ktorého sme hrali aj moje pesničky. Umožnilo mi to bližšie spoznať niekoľkých členov orchestra a Šimona Marka, ktorý Unique Orchestra manažuje. Obľúbila som si ich ako ľudí. Počas koncertu som vždy mala pocit, že za mnou sú nie len výnimoční a fantastickí hudobníci, ale aj empatickí a citliví ľudia, mladí a fresh, ktorí sa navzájom majú radi, môžem sa na nich otočiť a usmiať sa a viem že sme tam spolu a tvoríme spolu niečo, čo milujeme. Najviac ma na Unique Orchestra baví jeho ľudskosť, pozitívna energia, úcta a rešpekt voči sebe navzájom. Obdivujem ich a som rada, že som tak skvelých ľudí mohla stretnúť”

Tereza Mašková

“Na Unique Orchestra nemůžu říct nic než jen samou chválu. Je velká radost s nimi spolupracovat. Jsou to profíci a skvělí lidé. Už teď se těším na další koncerty!”

Lenny

“Pokud jde o nahrávání hudby, vždy se spoléhám na Unique Orchestra. Pracujeme spolu teprve druhým rokem, ale zatím se na 100 % povedlo vše, na co jsem si pomyslela. Unique Orchestra jsou strašně fajn parta a zároveň z nich pokaždé cítím, že mají o úspěch hudebního projektu upřímný zájem a dělají vše pro to, aby mohli být při tom. Jsou to profíci a do hraní dávají duši. S orchestrem se pak úžasně pracuje!"

Jan Smigmator

"Když jsem připravoval nahrávání hudby na vánoční album a potřeboval smyčcový orchestr, můj dvorní klavírista a aranžér Vladimír Strnad mi doporučil Šimona Marka a jeho Unique Quartet. Kvarteto se bez problémů rozrostlo na 11-ti členný Unique Orchestra a mé vánoční album zní i díky nim naprosto úžasně. Když jsme pak v roce následujícím chystali společné album s londýnským swingovým zpěvákem a filantropem Mitchem Winehousem (otec Amy Winehouse) věnované hudbě George Gershwina, Unique Orchestra byl pro mě opět jasnou volbou."
Zobrazit další

Pro koho jsme hráli

Videa a fotky

Richard Krajčo - Srdce nehasnou
Ewa Farna - Ta o nás
Projekt Glorchestra
Lenny - Lithium
Lenny - Lithium ⎮ Making of 
Zbožňovaný
Zobrazit další
Zobrazit další

O nás

Unique Orchestra je multižánrový orchestr, který se zaměřuje především na neklasické hudební styly jako jsou pop, rock, jazz nebo filmová hudba. Orchestr založil violoncellista Šimon Marek v roce 2020 v Praze. Výjimečnost tohoto symfonického kolektivu spočívá v tom, že se jako jediný v České republice věnuje pop music profesionálně.

Unique Orchestra spojuje prvotřídní instrumentalisty působící na česko-slovenské popové scéně, dále věhlasné jazzmany, špičkové sólisty a přední komorní a orchestrální hráče, kteří mají blízký vztah k neklasickým hudebním žánrům. Právě tato idea – spojit muzikanty se společným zájmem a stejným cítěním hudby – byla zásadní motivací k založení tohoto jedinečného tělesa.

Za krátkou dobu fungování má již orchestr na kontě úspěšné koncerty, nahrávání hudby k nejrůznějším účelům (např. k filmu Zbožňovaný pro Českou televizi nebo k baletu Bohemian Gravity aj.) i významné hudební projekty: účinkování v rámci hudebních cen Anděl, Koncert pro Světlušku, Glorchestra 2021 a 2022. Unique Orchestra spolupracuje s takovými osobnostmi jako jsou Ewa Farna, Anna K., Lenny, Richard Krajčo, Pokáč, Vladimír 518, DJ Wich, 7krát3, Žofie Dares, Pavel Šporcl, Lake Malawi, Albert Černý a další. Orchestr nabízí i zprostředkování živé hudby na firemní akce, prezentace, nejrůznější eventy apod.

Šimon Marek

ředitel

Český hudebník, violoncellista, člen smyčcového S.V.A. Tria, zakladatel a manažer hudební agentury Unique Art Agency a projektů Unique Quartet, Unique Orchestra a Unique Duo.

Alexey Aslamas

dirigent

Alexey Aslamas se aktivně věnuje komorní hře (2005–2009 člen Kaprova kvarteta, 2008–2011 člen IMMA Quartet); od r. 2011 do r. 2022 byl primáriem Pavel Bořkovec Quartet, v r. 2020 založil smyčcové S.V.A. Trio.

Šimon Marek

ředitel

Český hudebník, violoncellista, člen smyčcového S.V.A. Tria, zakladatel a manažer hudební agentury Unique Art Agency a projektů Unique Quartet, Unique Orchestra a Unique Duo.

Naše další projekty

Kontakt

Kontaktujte naši zastupující agenturu
Navštivte web Unique Art Agency